ВСЕ ЩЕ КУПУЄТЕ КОВБАСКУ? Після прочитаного ви перестанете вживати цей продукт!

Щороку українці з’їдають майже 300 тисяч тон ковбасних виробів на рік. Це в шість разів більше ніж вага усіх українських танків, що на озброєні в армії і в майже десять разів важче за Ейфелеву вежу.

Журналістка програми “Територія обману” влаштувалась практиканткою харчового технікуму і прокралася в м’ясний цех “Щира Баварщина”, де виробляють ковбаси без м’яса.

Працівник повідомив, що їхня фірма використовує, наприклад, звичайну свинячу шкіру, яку перебивають в емульсію, яка згодом йде в якості м’яса. Крім того, шкіру тварин, нутрощі насправді кладуть у ковбасу за технологією, яку самі ж виробники і придумують – на такій ковбасі стоятимуть літери “ТУ”.

Читайте також: У супермаркетах тухле м’ясо пускають на шашлики, а з сиру зрізують цвіль

Є в ковбасі і соєві гранули, які спочатку виглядають як гума. Після цього, щоб нем’ясна ковбаса здавалася справжньою, її підфарбують.

Додають в українські ковбаси виробники і таке: крупа манна, крохмаль картопляний, соєвий ізолят, сорбат калію, нітрит натрію, ізо-аскорбат натрію, м’ясо птиці механічного обвалювання, триполіфосфат натрію харчовий, глутамат натрію.

Хитрі виробники знають, що їхній обман викрити майже неможливо. Крім того, звичайному споживачу ковбаса, яка має нижчу сортність і з додаванням усяких підсилювачів смаку, можуть сказати, що цей продукт навіть кращий. Але головний секрет, як смак хімії у таких сосисках замаскувати під смак м’яса. Тут на допомогу приходить хімічний елемент глутамат натрію  – він же підсилювач смаку – E621. Цю речовину вважають умовно безпечною, але замовчують, що вона діє як наркотик.

“Якщо їсти ковбасу із глутаматом, а потім взяти ковбасу без глутамату, то ця ковбаса буде вже не така приємна на смак. Це – звикання організму,” – зазначив Віктор Волошинець, начальник науково-дослідного центру випробувань продукції Укрметртестстандарт.

Слід розуміти, що в Україні забороняється додавати підсилювач смаку E621, він же глутамат натрію, у варені дитячі ковбаси і сосиски вищого ґатунку за ДСТУ  – це незаконно.

Та є ще страшніший секрет, що приховує ковбасна хімія – білі порошки у білих мішках. На вище згадуваному підприємстві “Щира Баварщина” додають отруту, “яку краще не чіпати”. Так про нітрит натрію, або стабілізатор кольору, скаже працівник цеху, а жінка-технолог пояснить, який він отруйний: “Якщо ти відкриєш і вдихнеш, то можеш обпалити собі верхні дихальні шляхи”.

Без цієї отрути ковбаса не була б такою красивою, рожевою, і ніхто б не захотів її купити. Та крім нітриту натрію є ще й інша отрута, про яку неохоче розповіли в цеху “Щирої Баварщини”.

“Тут у нас є ще одна отрутка, але сьогодні ми її сховали, бо дуже небезпечна”, – додав один з працівників ковбасного цеху.

У свою чергу, директор підприємства спростовує інформацію. Він заявив журналістам, що працівники, які займались виготовленням ковбас з домішками, вже не працюють. Він наполягатиме, що такої ковбаси вони не роблять, а якщо і експериментують, то не на людях. “Собаки їдять, як кажуть, напрацювання”, – додав він.

Джерело

Тисни"Like"та приєднуйся до нас в Facebook
Жміть "лайк" та дізнавайтеся більше цікавих новин
error: Content is protected !!