КРЕМЛЬ ОТРИМУЄ НАДПОТУЖНИЙ УДАР: Стокгольмський трибунал прийняв рішення на користь України за позовом $ 45 млрд

Вимоги “Газпрому” до НАК “Нафтогаз України” за умовою “бери або плати” повністю скасовані.
Про це повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в прес-службі держхолдингу з посиланням на главу НАК Андрія Коболєва, – пише  technosotnya.com
Також, суд задовольнив вимогу НАК “Нафтогаз України” про перегляд ціни в контракті на поставку газу з “Газпромом” з урахуванням ринкових умов.
Як повідомлялося, НАК “Нафтогаз України” 31 травня отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу в провадженні проти “Газпрому” за контрактом на поставку газу.
Зустрічні позови “Нафтогазу” і “Газпрому” за контрактом на поставку газу були подані в арбітраж в червні 2014 року, усні слухання були завершені в жовтні 2016 року, а рішення очікується в другому кварталі 2017 року.
Станом на початок квітня 2017 року, взаємні претензії “Газпрому” і “Нафтогазу” за договором купівлі-продажу газу з урахуванням штрафів і відсотків становили близько 45,7 млрд доларів і 17,9 млрд доларів відповідно.
Фінансові претензії “Нафтогазу” за контрактом включають в себе відшкодування переплати за газ (17,9 млрд доларів), претензії “Газпрому” – неоплачені рахунки в частині спірної ціни за листопад 2013 – травень 2014 рр. (2,9 млрд доларів) і оплата не поставленого газу на вимогу “бери або плати” (42,8 млрд доларів).
Без урахування штрафів і відсотків претензії “Газпрому” на кінець травня 2017 року становлять 34,5 млрд доларів за непоставлений газ на вимогу “бери або плати” і 2,2 млрд доларів в частині спірної ціни в четвертому кварталі 2013 року і другому кварталі 2014 -го, а вимоги “Нафтогазу” – 14,1 млрд доларів за переплату за газ, придбаний з 20 травня 2011 року до жовтня 2015 року.

 

Також стало відомо, що в день стокгольмського поразки “Газпром” втратив 1 мільярд доларів капіталізації. Акції ключовий компанії путінського режиму впали в ціні на 2%.
Про це повідомляє  Depo.ua  з посиланням на  Московську біржу .
Акції ВАТ “Газпром” за один день подешевшали приблизно на 2%, з 122 до 119,5 рублів за акцію. Отже, загальна втрата капіталізації російської компанії за день складає близько 1 мільярда доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Тисни"Like"та приєднуйся до нас в Facebook
Жміть "лайк" та дізнавайтеся більше цікавих новин