НЕ ТЕ, ЩО ВИ ЗНАЛИ РАНІШЕ! Вчені шокували новими даними про місяць

Місяць безлюдна і безповітряного. Однак так було не завжди. Останні дослідження дають підставу вважати, що раніше атмосфера у Місяця все-таки була.

Як повідомляє ФайнаІдея, цей період припинився близько 3-4 мільярдів років тому. Основою цієї атмосфери були гази, що супроводжували виверження вулканів.

Про це можуть свідчити численні басейни, наповнені вулканічним базальтом. Ці величезні відкладення утворилися внаслідок випліскування магми на поверхню Місяця.

Астронавти місій “Аполлон” доставили зразки цього базальту на Землю, і ми тепер знаємо, що потоки лави містили окис вуглецю та інші газові складові, сірку, і навіть будівельні блоки води. Зараз у нашій Місяця немає атмосфери, так як їй не вистачає досить сильного магнітного поля і достатньої маси, щоб утримати навколо себе атмосферу. На відміну від Землі, що має достатню масу і магнетизм, будь-яка атмосфера навколо Місяця швидко зруйнувалася б під впливом сонячного вітру.

Значить, в історії нашого супутника все-таки був період існування атмосфери. Аналіз базальту з поверхні Місяця показує, що найбільша вулканічна активність проходила приблизно 3,5 млрд років тому. А значить, в цей період планета мала власну газову оболонку.

Джерело

Тисни"Like"та приєднуйся до нас в Facebook
Жміть "лайк" та дізнавайтеся більше цікавих новин
error: Content is protected !!