Порошенко і Яценюк готували страшний злочин проти країни, а саме…

У кримінальному праві існує поняття “незавершеного злочину”. Це коли суб’єкт встиг підготуватися до злочину, створив всі умови для його здійснення, усунув перешкоди, знайшов співучасників, але з незалежних від нього причин не зміг довести справу до кінця.

Злочин зупинене не з волі злочинця карається також як і завершене злочин.

Законопроект БПП і Народного фронту містив в собі всі сценарії вбивства НАБУ. Його ініціаторами були не ті, хто його підписав, а лідери цих партій – Петро Порошенко та Арсеній Яценюк .

У них був мотив, намір і попередня змова. У їхніх головах злочин мав уже закінчену форму. І це не популізм і не маніпуляція. Порошенко і Яценюк – це не Янукович і Азаров, вони прекрасно розуміють природу і логіку взаємин із західними партнерами. Проте, вони готові були проігнорувати обурення людей, вступити в пряме протистояння з ЄС і США, позбавити країну підтримки її партнерів, виставити держава як купку ідіотів і, як наслідок, кинути всіх на свавілля російської агресії. Ухвалення законопроекту порушувало одна з умов безвізового режиму та могло призвести до припинення безвіза на невизначений термін, про що МЗС повідомили майже в прямій формі.

Ще раз. До цього країну штовхала не опозиція і не “регіонали”, а особисто Петро Порошенко та Арсеній Яценюк.

Заради чого?Відповідь тільки одна – заради грошей і від страху втратити владу, контроль над групами і підтримку своїх команд. Сьогодні вони безперешкодно керують великими потоками і розпоряджаються цілими галузями. Єдине, що їм може загрожувати – це орган, який без оглядки на посади та гаманці зможе схопити за руку і пред’явити ці факти суспільству.

Очолив цю боротьбу проти НАБУ особисто Юрій Луценко, публічні виступи якого не мають нічого спільного з тим, що він говорить і до чого він закликає за закритими дверима. Шкода, але Генпрокурор виявився банальним інструментом у чужій грі, вічно мріє очолити цей цирк. Тільки в хворої фантазії беспредельщика могла виникнути ідея розсекречення агентів, порівняння агента Катерини з Бориславом Розенблата. Своїми діями він стрімко руйнує свою політичну кар’єру.

Ніяких моральних або ціннісних рамок вже немає. Вчора вони зупинилися бо їм боляче дали по руках – суспільство і міжнародні партнери. Але я впевнений, що нападки на НАБУ і антикорупційні органи продовжаться. І не тільки в юридичній площині. Їх мета не просто знищити НАБУ або звільнити його керівників, а в принципі підірвати довіру і дискредитувати все, що ефективно, непідконтрольний і чинить опір.

Що може нам допомогти? 

Зараз важливо домогтися, щоб вчорашній закон не просто був знятий з порядку денного, а в принципі був відкликаний. Назавжди. 

Але ще важливіше готуватися і переходити з оборонної позиції в наступальну.На всіх фронтах – в кабінетах, на трибунах, у своїй публічній комунікації і на наших акціях. Я розумію, що багатьом це набридло, багато втомилися, розчарувалися і чекають якогось дива з Заходу.

Тим часом, вчорашня реакція громадянського суспільства, активістів, десятків чиновників і депутатів показали Західним партнерам і “стратегічної сімці” на Банковій готовність людей відстояти антикорупційні органи. В результаті, заяви з Брюсселя і Вашингтона зіграли ключову роль – нам вдалося зупинити абсурд.

Але ніякої захід не втрутився б у цю ситуацію, якби це не потрібно було нам самим.

УП

Загрузка...

Грудень 7, 2017