СКАНДАЛ! Е-декларування використовується для розправи над неугодними владі!

Систему електронного декларування скомпроментовано. Про це заявила глава департаменту фінансового контролю Національного агентства з попередження корупції Анна Соломатіна.

“Насправді e-декларування використовується для покриття чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними і з метою особистого збагачення голови НАПКА і членів НАПКА. Результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАПКА “, – сказала Соломатіна.

Вона передала документи про факти корупції в Генеральну прокуратуру, але їх повернули без розгляду.

“Тому я змушена була звернутися в Антикорупційне бюро. Я передала детективам НАБУ всі матеріали і дала свідчення. Однак, щоб не вийшло так, як з Генпрокуратурою, я попросила депутатів допомогти мені донести цю інформацію до громадськості “, – сказала чиновник.

За словами Соломатін, НАПКА – не незалежний орган, його повністю контролює владу.

“Мене особисто з двома колегами в вересні викликали до адміністрації президента – так званий куратор по НАПКА пропонував, щоб усі перевірки, проекти рішень про яких будуть винесені на засідання НАПКА, в першу чергу розглядалися в Адміністрації президента, а потім вже на засіданнях НАПКА”, – заявила вона.

“Я відмовилася це робити. В кінці вересня це повторилося – я знову відмовилася “, – повідомила Соломатіна.

“Після цього 25 вересня голова НАПКА одноосібно, без узгодження з членами НАПКА, підписала незаконний наказ, яким віддала мій департамент підконтрольному, лояльному до себе людині. З тих пір всі документи мого департаменту повинні бути завізовані цим “контролером”. Корчак незаконно зробила мій департамент підконтрольним свого спільника “, – продовжила чиновник.

Знаючи методи цієї людини, вона написала заяву про звільнення.

Написали заяви про звільнення також керівник апарату, голова радників глави НАПКА, директори інших департаментів, повідомила Соломатіна.

Вона заявила: “Голова і члени НАПКА займаються фальсифікацією результатів спеціальних і повних перевірок. Особисто я отримувала від голови НАПКА незаконні вказівки по повних перевірках окремих народних депутатів, щоб за результатами вони були “чесними” і “правдивими” в лапках, щоб не було порушень. Я відмовилася від цього “.

“Був ще один випадок, коли після моєї відмови скласти потрібний Корчак висновок щодо одного дуже високопоставленого чиновника, голосування членів НАПКА все одно відбулося. Однак їх рішення, опубліковане на сайті НАПКА, не відповідало тому проекту, який підготував уповноважений мого департаменту і за який фактично голосували “, – додала Соломатіна.

Вона повідомила, що ініціювала перевірку діяльності свого департаменту з січня 2017 року до свого призначення в червні:

“Проведена перевірка виявила факти фальсифікації результатів спеціальної перевірки кандидатів на посади державної служби”.

Крім того, члени НАПКА змушували представників департаменту Соломатін перевіряти тих, хто не підлягав перевірці.

“Ймовірно, це робили з метою політичної розправи або отримання хабарів”, – припустила чиновник.

При цьому комісії не дали провести спецперевірки кандидатів на посади суддів Верховного суду:

“Їй керівництво заборонило підходити до шафи з документами”, – сказала Соломатіна.

А рішення про проведення спеціальних перевірок Корчак не підписувала.

“70% результатів спецперевірок кандидатів на посаду не рушали органам, які робили запити, а купувалися на руки в НАПКА, що створювало грунт для зловживань”, – розповіла Соломатіна.

“За результатами внутрішнього аудиту мені стало відомо про численні факти роздруківки конфіденційних даних з системи по багатьом суб’єктам декларування. Мені невідомо, ким і яким чином будуть використані в подальшому ці дані. Це питання, на яке повинні відповісти правоохоронні органи “, – розповіла також вона.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Тисни"Like"та приєднуйся до нас в Facebook
Жміть "лайк" та дізнавайтеся більше цікавих новин